Lisansüstü Bursları Mülakat Duyurusu

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Eğitim ve Araştırma Bursları Yönetmeliği çerçevesinde Türk Tarih Kurumu Başkanlığı tarafından verilecek yüksek lisans ve doktora burs başvuruları değerlendirme süreci tamamlanmış ve mülakata girmeye hak kazanan adaylar belirlenmiştir.

Burs başvuru sonuçları www.turkiye.gov.tr adresinde yer alan Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Burs Başvuru ve Sonuç Takibi uygulaması aracılığıyla sorgulanacaktır. Mülakata çağrılacak aday sayısı, korona virüs salgını nedeniyle burs ilanında yer alan puanlama ölçütleri kapsamında değerlendirilerek burs verilecek her bir alanda kontenjanın dört katı geçerli başvuru ile sınırlandırılmıştır.

Mülakatlar, 23-24-25 Aralık 2020 tarihlerinde Türk Tarih Kurumu binasında sabah 9.30-12.30; öğleden sonra 13.30-18.00 saatleri arasında gerçekleşecektir.

Adayların mülakata gelirken mülakat takviminde yer alan saatlere uymaları; kimlik belgeleri, HES kodları, mülakatta kullanacakları mikrofonlu kulaklıkları ve salgın şartlarına uygun tedbirleri (maske, siperlik vb.) alarak gelmeleri gerekmektedir.

Mülakat takvimi için tıklayınız

İletişim:

bursylisans@ttk.gov.tr

bursdoktora@ttk.gov.tr

Yayımlanma Tarihi: 14 Ocak 2021