Orta Anadolu ve Akdeniz Beylikleri Sempozyumu Düzenlenecek…

Türk Tarih Kurumu’nun desteğiyle 1-2 Aralık 2017 tarihlerinde Afyon Kocatepe Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi ve İslam Tarihçileri Derneği tarafından “Uluslararası Orta Anadolu ve Akdeniz Beylikleri Tarihi, Kültürü ve Medeniyeti Sempozyumu” düzenlenecek.

2014 yılından bu yana farklı beyliklere geniş yer verilerek sürdürülen sempozyum dizisinde bu yıl, Sâhib Ataoğulları ve Turgutoğulları Beyliklerine ayrıldı. Bu iki beyliğin kuruluşu, menşei, diğer beylik ve devletlerle ilişkilerinin yanı sıra; Sâhib Ataoğulları ve Turgutoğulları Beylikleri döneminde toplumsal hayat, dil, edebiyat ve folklor, beyliklere ait vakıflar ve vakfiyeler, beyliklerin ekonomik yapısı ve tarihi coğrafyası da sempozyumda konuşulacak konular arasında yer alıyor.

Etkinlik kapsamında “Sâhib Ataoğulları ve Turgutoğulları Eserleri Fotoğraf Sergisi” ile “Selçuklu Çinileri Sergisi”nin açılışı da yapılacak. Afyon Kocatepe Üniversitesi Atatürk Kongre Merkezinde gerçekleşecek olan sempozyuma yurt içinden ve yurt dışından çok sayıda bilim insanı katılıyor.

Sempozyumla ilgili detaylı bilgi için tıklayınız

Yayımlanma Tarihi: 19 Aralık 2020