Türk Tarih Kurumu Hakkâri Yüksekovalı Öğrencileri Atatürk’le Buluşturdu.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün vefatının 83. yıl dönümü sebebiyle Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu tarafından Tarihî Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) Konser Salonu’nda 10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni düzenlendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri ERSOY, Yüksek Kurum Başkanı Prof. Dr. Muhammet HEKİMOĞLU, Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Birol ÇETİN ile devlet erkânı katıldı.

Törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri ERSOY ve Yüksek Kurum Başkanı Prof. Dr. Muhammet HEKİMOĞLU birer konuşma yaptı.

10 Kasım Atatürk’ü Anma etkinlikleri kapsamında Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesindeki Türk Tarih Kurumu tarafından Hakkâri Yüksekova’daki 12 farklı okuldan Ankara’ya davet edilen 50 lise öğrencisi ve öğretmenleri de yer aldı.

Etkinlik esnasında Millî Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut ÖZER, Kurumumuzun davetlisi olarak Ankara’da bulunan Hakkâri Yüksekovalı öğrencilerle bir araya geldi.  Bakan ÖZER, öğrencilerin yüz yüze eğitimle ilgili görüşlerini aldı.

Öğrencilere Millî Eğitim Bakanlığı tarafından tablet dağıtıldı.

Kurumumuzun davetlisi olarak iki gün boyunca Ankara’da bulunan öğrenciler Anıtkabir, Hacı Bayram Veli, Hamamönü gibi tarihî mekânları ziyaret etti.

 

Yayımlanma Tarihi: 12 Kasım 2021